naboodgar
29 بهمن 1401 - 15:52

زمین‌خواری ۳۰ میلیاردی در یزد کشف شد

یزد- فرمانده انتظامی استان یزد از کشف زمین خواری به ارزش ۳۰ میلیارد ریال در یزد خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عباسعلی بهدانی فرد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با هوشیاری و تلاش کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی، هزار مترمربع اراضی ملی که توسط فردی فرصت طلب و سودجو تصرف شده بود، کشف و آزاد شد.

وی عنوان کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی در راستای مقابله جدی با جرائم اقتصادی و جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی، یک مورد زمین خواری در یکی از مناطق شهر یزد کشف شد و پیگیری موضوع را در دستور کار قرار دادند.

بهدانی فرد یادآور شد: در بررسی‌های میدانی به عمل آمده توسط ماموران مشخص شد، فردی سودجو با اقدامات غیر قانونی هزار متر مربع از اراضی دولتی در یزد را به صورت غیر قانونی تصرف کرده است.

فرمانده انتظامی استان یزد ادامه داد: پس از بررسی های فنی به عمل آمده و اطمینان از صحت موضوع، ضمن هماهنگی با مقام قضائی متهم به پلیس امنیت اقتصادی استان احضار و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

وی، ارزش تقریبی این اراضی ملی کشف شده را بنا به نظر کارشناسان اقتصادی ۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: حفظ بیت المال و اراضی ملی از دست متصرفان و سودجویان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد و با متخلفان و متصرفان اراضی ملی برابر قانون و با قاطعیت برخورد می شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1043213