naboodgar
04 دی 1401 - 16:19

استقبال ۱۵ هزار یزدی از نمایش «بهشت در آتش»

یزد- رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد گفت: نمایش آئینی «بهشت در آتش» همزمان با ایام فاطمیه میزبان ۱۵ هزار نفر از مردم دارالعباده بود.

حجت‌الاسلام مجتبی صداقت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نمایش «بهشت در آتش» به نویسندگی حجت‌الاسلام سیدکاظم فلاح‌زاده و کارگردانی علی جاور، روایتی تاریخی درباره مظلومیت و غربت امام علی (ع) و شهادت نخستین حامی و مدافع ولایت، حضرت فاطمه زهرا (س) است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با اشاره به استقبال پرشور و گسترده مردم استان از این نمایش اظهار داشت: این نمایش به مدت شش شب در دو سانس اجرا شد که در مجموع ۱۲ اجرا ۱۵ هزار نفر از علاقه‌مندان به تماشای این اثر مذهبی و هنری نشستند.

صداقت افزود: این استقبال بی‌نظیر نشان داد مردم چه اندازه به تاریخ اسلام و فرهنگ اهل بیت (ع) علاقه‌مند هستند.

وی ادامه داد: نمایش آیینی «بهشت در آتش» یکی از آثار فاخر هنرمندان شهرستان ابرکوه در سطح استان و کشور است که در فضایی کاملاً معنوی تولید شده است.

معاون شهردار یزد همچنین بر ضرورت تولید و اجرای نمایش‌های تاریخی مذهبی در گستره استان تأکید کرد و افزود: با اجرای چنین نمایش‌هایی با رویکرد الگوسازی و فضاسازی می‌توان فرهنگ و تاریخ ناب اسلام را با ساده‌ترین بیان به صورت جذاب به نسل جدید منتقل کرد.

صداقت اظهار داشت: نمایش «بهشت در آتش»، تاریخ صدر اسلام را در یک برهه زمانی در خصوص «حضرت زهرا (س)»، برده‌ای به نام «سُهام» و شخصی به نام «عمار» روایت می‌کند و با بیانی هنرمندانه بر اهمیت حرکت حول محور ولایت، بصیرت‌افزایی، دشمن‌شناسی، آگاهی بخشی و هوشیاری جامعه اسلامی در برابر فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان تاکید دارد.

این نمایش محصول حوزه هنری انقلاب اسلامی استان یزد، مجموعه فرهنگی ندای بهشت و گروه هنری آینه شهرستان ابرکوه است که به همت جمعی از هنرمندان استان با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و هیئت امنای حسینیه صاحب الزمان (عج) محمودآباد با حمایت استانداری یزد از ۲۶ آذر تا اول دی بعد از نماز مغرب و عشا در حسینیه صاحب‌الزمان (عج) محمودآباد یزد برای عموم اجرا شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 933155