naboodgar
13 اسفند 1401 - 11:51

جشن روز جوان دربهاباد برگزارشد

بهاباد- جشن میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان با حضور مشاور جوان استاندار یزد، معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش وپرورش یزد و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مشاوراستانداریزد جمعه شب در این آئین ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت علی اکبر علیه السلام و هفته جوان به عموم جوانان این مرزوبوم و حضاردراین جشن با بیان اینکه مطالبه‌گری جوانان در فضای حقیقی و مجاری اقدام با ارزشی است که باید همواره مورد حمایت قرار گیرد اظهارداشت: به‌کارگیری از ظرفیت‌ها و استعداد جوانان در مسیر خدمت به مردم باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

حاجی حسینی بیان کرد: زندگی حضرت علی اکبر (ع) مدرسه آسمانی برای آموختن آموزه‌های الهی به ویژه برای جوانان است چرا که وی درتمامی موارد همانند پیامبر اکرم (ص) بود.

مشاور جوان استاندا ریزد با بیان اینکه حضرت علی اکبر (ع) کاملترین نماد و مظهر کمالات و سجایای اخلاقی از نظر شخصیت است افزود: وجود مبارک حضرت علی اکبر(ع) به معنای واقعی یک الگو برای جامعه بشری، آحاد مردان و زنان و بویژه جوانان تربیت یافته در مدرسه قرآن و عترت است.

وی افزود: زندگی حضرت علی اکبر (ع) مدرسه آسمانی برای آموختن آموزه‌های الهی به ویژه برای جوانان است چرا که وی درتمامی موارد همانند پیامبر اکرم(ص) بود.

حاجی حسینی با اشاره به اینکه جوانان سرمایه‌های یک جامعه هستند و همواره دین اسلام تاکید و سفارش بر توجه به جوانان دارد گفت: جوانان فرصت جوانی را غنیمت بشمردند و در مسیر ائمه اطهار(ع) برای رسیدن به کمال و سعادتمندی گام بردارند.

مشاور جوان استاندار یزد بیان کرد: جوانان در تمام طول دوران تاریخ بشریت جلودار مهم‌ترین جریانات سیاسی و اجتماعی بودند. هواداران انبیاء از جوانان بودند. در صدر اسلام دشوارترین مأموریت‌ها از سوی پیامبر(ص‌) بر دوش جوانان سپرده می‌شد. حضرت به‌ قدری به جوان‌ گرایی اهمیت می‌داد که گاهی سابقه ‌داران به اعتراض می‌پرداختند. در یکی از نبردها آن زمانی که پیامبر(ص) در بستر بیماری قرار داشت، یک جوان ۱۸ساله را به‌عنوان فرمانده انتخاب کردند.

همچنین درادامه این جشن فرمانداربهاباد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه خصوصا میلاد با سعادت حضرت علی اکبر ع وروز جوان به جوانان گفت: برای جوان تحصیل، تهذیب و ورزش لازم است، جوانان از فرصت و نیروز جوانی برای تحصیل علم، تهذیب نفس و ورزش کردن استفاده کنند.

علیرضا تیموری با اشاره به اینکه زندگی حضرت علی اکبر (ع) مدرسه آسمانی برای آموختن آموزه‌های الهی به ویژه برای جوانان است، افزود: جوانان حضرت علی اکبر(ع) را الگوی خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه حضرت علی اکبر (ع) را با تمام زیبایی‌هایش شناختیم؛ در زیارت‌نامه‌ای که می‌خوانیم سه آقازاده داریم، علی اکبر، حضرت ابولفضل و حضرت فاطمه معصومه (س) بنابراین هنگام خواندن زیارت‌نامه حواسمان را جمع کنیم افزود: در مسیر حق همراه شدن و در مکتب حضرت علی اکبر (ع) حلقه وصل است که قطعا هدایت‌کننده راه جوان خواهد بود.

فرمانداربهاباد یادآورشد: جوانان عزیز بدانید که الگوی شما حضرت علی‌اکبر است که در عالم نظیر ندارد اگرچه آینده روشن جوانان در گروه خودباوری است.

آئین جشن باشکوه ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام وهفته بزرگداشت جوان و اعیاد شعبانیه با حضور فرماندار ، امام جمعه ، مشاورجوان استانداریزد واقشار مختلف مردم بهاباد همراه با برنامه های شاد ومتنوع در حسینیه بزرگ صاحب الزمان (عج) شهرستان بهاباد برگزارشد .

منبع: مهر
شناسه خبر: 1071411