naboodgar
04 خرداد 1402 - 12:35

انتقاد استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مدیران؛ تولیدات روی زمین مانده‌اند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی از تولیدات استان بر روی زمین مانده‌اند و بازاری برای فروش آنها پیش بینی نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سید علی احمدزاده پیش از ظهر امروز در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: مواردی را در سخنان نوروزی مقام معظم رهبری و رئیس جمهور برای تحول در استان احصا کردیم که دستگاه های حوزه اقتصادی راهکار مردمی سازی تحول در استان را ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه در سخنان نوروزی رهبر معظم انقلاب مواردی را برای توسعه استان استنباط کردم که دستگاه‌ها مکلف به اجرای این موارد هستند، ابراز کرد: یکی از مباحث مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری مردمی سازی فعالیت‌های اقتصادی بوده که باید عملیاتی شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی برنامه مردمی سازی اقتصادی را تدوین کند، نقاط قوت و ضعف را برطرف سازد و کارگروه های مختلفی در این زمینه تشکیل شود.

وی با بیان اینکه برای تحقق شعار سال مردمی سازی اقتصادی در دستور کار قرار گیرد، گفت: به فرموده مقام معظم رهبری هر جایی مردم ورود کردند موفق شدیم، لذا حوزه اقتصادی استانداری راه های ورود مردم به حوزه اقتصادی را تبیین و مردم را در جریان آن قرار دهند.

احمدزاده با بیان اینک، دومین موضوعی که باید مورد توجه قرار گیرد تجارت خارجی است، افزود: استان علی رغم برخورداری استعداد در حوزه تجارت خارجی اما اقدامات قابل قبولی صورت نگرفته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: استان در حوزه هایی مانند آب معدنی و همچنین گیاهان دارویی قابلیت صادراتی دارد که در همین خصوص واحد گیاهان دارویی گچساران وارد مدار می شود.

احمدزاده تاکید کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی و حوزه اقتصادی در زمینه افزایش صادرات خارجی طرح ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه سومین مسئله ای که مورد توجه قرار گیرد توجه به سفره مردم است و جهاد کشاورزی باید در این زمینه ورود کند، افزود: خوشبختانه جهاد کشاورزی با احداث شهرک گلخانه ای که در حال بهره برداری است گام خوبی برای بهبود اقتصاد خانوارها و سفره مردم برداشته است.

احمدزاده بر دانش بنیان کردن فعالیت ها در استان تاکید کرد و گفت: نقشه دانش بنیان کردن کارها در استان تدوین شود و باید کارها را ساختارسازی کنیم.

وی با بیان اینکه نباید از کنار شعار سال بی تفاوت بگذریم، افزود: مهار تورم از دیگر مواردی است که موجب تحقق شعار سال می شود.

احمدزاده اعلام کرد: نقش دستگاه ها در مهار تورم مشخص شود و حوزه اقتصادی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی راهکارهای مشخص و نقش هر دستگاه در مهار تورم را احصاء کنند.

وی کمک به بازاریابی تولیدات استانی را از دیگر موارد مدنظر در استان دانست و گفت: برخی از تولیدات استان بر روی زمین مانده‌اند و بازاری برای فروش آنها پیش بینی نشده است که دستگاه‌های استانی در این زمینه کمک کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر همکاری بیشتر بانک‌ها تاکید کرد و ادامه داد: مردم و رسانه‌ها می‌گویند بانک‌ها خدمات رسانی نمی‌کنند که می طلبد بانک‌ها به کارها سرعت دهند.

احمدزاده بر فراهم کردن مقدمات ازدواج جوانان توسط دستگاه‌های متولی و سیستم بانکی در استان تاکید کرد و گفت: برای اجرایی شدن قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت حتما باید موضوع ازدواج جوانان مورد حمایت قرار گیرند.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه بحران جمعیت جدی است ازدواج جوانان باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

احمدزاده افزود: استفاده از کالاهای تولید استان مورد توجه قرار گیرد، دستگاه ها مکلف هستند از تولیدات استان استفاده کنند.

وی تصریح کرد: اگر کالایی در استان تولید می شود نیازی به ورود آنها از استان های همجوار نیست چرا که کالاهای تولیدی استان باید مورد حمایت قرار گیرند.

احمدزاده در بخش دیگری از سخنان خود توصیه چ‌ای برای گروه‌های سیاسی داشت و گفت: دو قطبی سازی مخرب است و به استان آسیب می‌زند بنابراین توصیه می کنم گروه‌های سیاسی از دعوا و نزاع های ناشی از این مورد جدا خودداری کنند.

وی عنوان کرد: از همه کسانی که در دو قطبی سازی نقش دارند انتظار دارم به خاطر توسعه و رشد استان از دو قطبی سازی بپرهیزند و به جای تخریب انتقاد سازنده داشته باشند.

احمدزاده بر ایجاد امیدآفرینی در میان مردم و پرهیز از سستی در کارها تاکید کرد و گفت: بدخواهان به دنبال خالی کردن دل مردم و ایجاد یاس و ناامیدی هستند.

 وی ابراز داشت: رسانه ها و صدا و سیمای استان بذر امید را در دل مردم بکارند و آنها را به آینده امیدوار کنند و این سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر ایجاد امیدآفرینی در میان مردم با بیان عملکرد و دستاوردهای نظام و دولت عملیاتی شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237623